Bezpieczeństwo według rodziców i dizajn według nastolatka, czyli jak urządzić pokój dziecka w nastoletnim wieku?


Dzieci w wieku nastu lat są zazwyczaj trudne. Zasadniczo są zawsze na „nie”. Ale tak jak wszystko i bunt nastolatka w końcu przeminie. Jednak, gdy Wasza pociecha dopiero co weszła w ten wiek, a to zbiegło się z remontem pokoju, to może być bardzo ciekawie. Wszak co do zasady z rodzicami zgadzać się nie wolno. Z kolei Wy jako dobrzy rodzice stawiający na wychowanie demokratyczne nie chcecie zarzucać swojego zdania i stawać się autokratami. Dlatego właśnie dla Was przygotowaliśmy ten poradnik, gdzie przedstawimy Wam jak urządzić pokój nastolatka, tak aby był bezpieczny, a przy tym wpisywał się w młodzieńczy gust, czy raczej bez-gust.

Bezpieczeństwo według rodziców

Wiadomo, że dla każdego rodzica bezpieczeństwo jest najważniejsze. Z tego też powodu często nie zgadzają się na bezmyślne zachowanie dziecka. A przy tym ta nieodpowiedzialność doprowadza ich do szewskiej pasji. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku aranżacji pokoju nastolatka. W końcu wiecie co dla dziecka jest najlepsza i wiecie, że nie jest to trampolina na środku pokoju. Jednak jak przystało na dobrych rodziców, których nerwy ciągłe są zszargane, musicie postawić na mały podstęp. A to oznacza, że musicie zaproponować dziecku układ nie do odrzucenia. Otóż Wy wybieracie podłogę i farby, zaś nastolatek może wybrać kolory. Oczywiście analogicznie sytuacja ma wyglądać z wyborem mebli. Dziecko pokazuje Wam co mu się podoba, a Wy sprawdzacie czy są one bezpieczne. Jeżeli chodzi o dodatki, to wiadomo, że ich wybór należy już do dzieci i ich gustu czy też bezguścia.

Jaki materiał na podłogę i jakie farby wybrać?

Możecie się spodziewać, że zapewne estetyka młodzieżowego pokoju będzie pod kątem stylu słaba. Choć raczej bardziej pasują tu słowa „bez gustu”. Ale co najważniejsze taki pokój przynajmniej będzie bezpieczny dla dziecka. Doskonale sprawdzą się na podłogę panele winylowe, które są trwałe mocne i niezawodne. Do tego można wybrać takie z powierzchnią antypoślizgową. Można też wybrać nieco inne rozwiązanie, czyli postawić na wykładzinę dywanową, która także jest funkcjonalna i całkiem praktyczna. Teraz czas na wybór farb i o kolorach dyskutować nie będziemy, bo wiadomo, że gust nastolatków jest specyficzny. Natomiast doradzimy Wam, jaką farbę wybrać. I oczywiście musi być ona zmywalna i plamoodporna. Do tego powinna być ekologiczna, czyli będzie przyjazna dla środowiska i co ważne sprawdzi się nawet, gdy Wasze dziecko jest alergikiem czy astmatykiem. W swoim składzie nie mają żadnych szkodliwych składników. Ich spoiwem może być choćby żywica akrylowa, która tworzy na ścianie paroprzepuszczalne powłoki. Gdy wilgotność jest zbyt duża, to ściany absorbują parę wodną i oddają ja na zewnątrz. Na tym etapie warto też przemyśleć wybór oświetlenia i jeżeli chodzi o główne źródło światła, to najlepiej postawić na energooszczędne oświetlenie punktowe. Można też wybrać plafon. Do tego doskonałym uzupełnieniem może być taśma RGB 3 kolorowa, która spodoba się nawet nastolatkom.

Jakie meble wybrać?

Jeżeli chodzi o wybór mebli, to oczywiście najlepiej sprawdza się te wykonane z naturalnego drewna. Wiadomo, że ten materiał jest ekologiczny, ale też tworzy w pomieszczeniu przyjazne i zdrowe środowisko i jest to świetny wybór nawet dla astmatyków. Wasze dziecko nie musi wcale wybierać gotowych meblościanek, lecz może dobierać poszczególne elementy wolnostojące. Wszystkie meble muszą być jednak zaoblone – wiadomo bezpieczeństwo to podstawa. Duże znaczenie ma też wybór biurka. I ten mebel musi być maksymalne funkcjonalny, a to oznacza, że jego blat powinien być duży, a do tego przyda się zestaw półek czy szuflad. Do biurka trzeba jeszcze dobrać krzesło, które będzie ergonomiczne i przy tym maksymalnie wygodne. Tutaj dobrze sprawdzają się krzesła gamingowe.

Dekoracje i dekoracje – według rodziców i dzieci

Dekoracje według rodziców powinny być gustowne, ale dzieci mają inny gust i trzeba to uszanować. Na pewno jednak w pewnym elemencie się zgodzicie. A tym elementem są taśmy RGB. Dzięki temu dziecko zyska w pokoju świetny dizajn. W przypadku taśm RGB każda dioda emituje każdą z trzech barw podstawowych, czyli czerwoną, zieloną, niebieską, a jeżeli do tego wykorzystacie sterownik możecie uzyskać całą paletę barw. Taka dekoracja sprawdzi się na suficie podwieszanym, ale też w aluminiowych profilach przypodłogowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *