Jak dbać o skórę zimą: proste wskazówki, jak zachować zdrową i nieskazitelną skórę


Zima to czas, kiedy wszyscy zaczynają odczuwać skutki suchości i chłodu. Ale dzięki tym prostym wskazówkom możesz zachować zdrową, gładką i nieskazitelną skórę.

1. Bądź nawodniona

Powinniśmy pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, ponieważ z powodu zimna i suchego powietrza tracimy więcej wody.

2. Poszukaj dobrego kremu nawilżającego

Dla niektórych osób znalezienie odpowiedniego kremu nawilżającego może być trudne. Na rynku jest tak wiele różnych produktów, który z nich jest najlepszy?

Istnieją dwa rodzaje nawilżaczy: na bazie oleju i wody. Nawilżacze na bazie oleju działają dobrze u osób z tłustą skórą, podczas gdy nawilżacze na bazie wody są lepsze dla skóry suchej.

Nawilżacze na bazie oleju mają gęstszą konsystencję i mogą zatykać pory, przez co są mniej odpowiednie dla osób ze skórą trądzikową. Nawilżacze na bazie wody mają lżejszą konsystencję i nie zatykają porów tak bardzo jak te na bazie oleju.

3. Zaczerpnij trochę słońca

Niedobór witaminy D jest powiązany z wieloma problemami skórnymi, w tym suchością skóry, trądzikiem i łuszczycą.

Organizm ludzki może wytwarzać witaminę D w odpowiedzi na światło słoneczne. Jest głównym źródłem witaminy D dla większości ludzi. Istnieje kilka pokarmów, które również dostarczają witaminę D, ale nie są tak skuteczne jak światło słoneczne.

Niedobór witaminy D to poważny problem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak trądzik i łuszczyca. Więc jeśli chcesz mieć zdrową skórę, zadbaj o wystarczającą ilość słońca!

4. Oczyść skórę

Zimą skóra może być sucha i ściągnięta. Ważne jest utrzymanie rutyny mycia twarzy. Najlepszym sposobem na to jest użycie środka czyszczącego na bazie wody, który nie pozbawi skóry żadnych naturalnych olejków.

Skóra potrzebuje wody, aby była nawilżona i zdrowa. Zimą może to być trudne ze względu na suche powietrze wewnątrz i na zewnątrz. Najlepszym sposobem na zwalczenie tego jest użycie środka czyszczącego, który usunie zabrudzenia bez usuwania naturalnych olejków z powierzchni skóry.

5. Pij herbatę zamiast kawy

Kofeina jest środkiem pobudzającym, który może mieć pozytywny wpływ na nastrój i poziom energii. Jednak może mieć również negatywny wpływ na twoją skórę. Może powodować suchość, podrażnienie, a nawet wypryski. W dłuższej perspektywie może powodować przedwczesne starzenie się skóry, a także przebarwienia.

Herbata jest lepszą alternatywą dla kawy, jeśli chcesz zachować zdrową i nawilżoną skórę. Herbata zawiera mniej kofeiny niż kawa, co oznacza, że ma mniejszy wpływ na skórę. Herbata zawiera również przeciwutleniacze, które są korzystne dla skóry i mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego.


Jedna odpowiedź do “Jak dbać o skórę zimą: proste wskazówki, jak zachować zdrową i nieskazitelną skórę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *