Jak stylizować bujny zarost w stylu lat 80-tych?


Lata 80-te obfitowały w szczególną modę na zarost, ale i bujne fryzury, mocno wycieniowane, ale i natapirowane. Z lat 80-tych można zaczerpnąć pomysły na bujny zarost. Może być to połączenie wąsów i brody albo same wąsy lub jedynie broda. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak stylizować bujny zarost w stylu lat 80-tych.

Gęste wąsy Biker od, których trudno oderwać wzrok

Trzeba przyznać, że jeśli ktoś w latach 80-tych nosił brodę lub wąsy, to zarost musiał być spektakularny i gęsty. Typowy dla twardziela czy kierowcy ciężarówki zarost sięgał aż do linii brody. Mocno opadające długie wąsy były znakiem rozpoznawczym wielu mężczyzn. Zapuszczanie wąsów typu biker jest na pewno czasochłonne. Jedno jest pewne obok takich wąsów nikt nie przejdzie obojętnie. Na pewno jeśli masz problem z gęstością wąsa, to musisz uzbroić się w cierpliwość. Pamiętaj, że ważne jest peelingowanie skóry i stosowanie takich produktów jak roller, który poprzez mikro nakłucia gwarantuje lepszy przepływ krwi, a tym samym pobudzenie także mieszków włosowych. Możesz też spróbować używania kremów na porost brody i wąsów, które zawierają po prostu składniki, które mają pobudzić zarost do wzrostu. Aby taki zarost dobrze się prezentował trzeba pamiętać o regularnym czesaniu wąsa. Na pewno należy sięgnąć również po wosk do wąsów i brody. Oczywiście konieczne jest usunięcie pozostałego zarostu i pozostawienie w pozostałych miejscach gładkiej skóry, dlatego trzeba wybrać produkty do golenia zarostu męskiego. Sprawdzi się zarówno maszynka na żyletki, jak i maszynka na wkłady, ale i brzytwa. Warto zainwestować w dobry pędzel do golenia, a ponadto mydło do golenia. Przyda się także balsam łagodzący po goleniu albo ałun na skaleczenia.

Klasyczne wąsy typu Chevron, czyli coś ponadczasowego

Odpowiedniego golenia będzie wymagał też drugi rodzaj zarostu popularnego w latach 80-tych, a mianowicie wąs typu Chevron. Jest to wąs łagodnie opadający i nie tak długi jak w przypadku bikera. Należy dbać o jego regularne przycinanie, więc na pewno trzeba zaopatrzyć się w nożyczki do strzyżenia zarostu. Przyda się też trymer. Pozostałą część twarzy można golić maszynką albo brzytwą. Przed goleniem trzeba pamiętać o właściwym zmiękczeniu zarostu. Niezbędne będzie rozgrzanie skóry. Warto sięgnąć po gorący ręcznik i pozostawić go na chwilę na twarzy. Świetnie sprawdzi się także krem do golenia rozrobiony w tyglu. Akcesoria do golenia takie jak tygiel i pędzel z włosiem borsuka typu Silvertip lub włosiem syntetycznym imitującym włosie borsuka są sprzedawane także w eleganckich zestawach.

Długie brody a la ZZ Top

Trzecia stylizacja brody w stylu lat 80-tych wymaga sporej dozy cierpliwości. Brodę w stylu ZZ Top trzeba zapuszczać nawet pół roku do roku. Długa broda rośnie mniej więcej w takim samym tempie jak włosy na głowie. Oczywiście ni musisz stawiać na długą rudą brodę, możesz pozostać przy swoim naturalnym kolorze. Broda powinna być szpiczasta, aby wpisywała się w styl ZZ Top. Obecnie częściej spotyka się brody kwadratowe, zatem będzie to na pewno oryginalny wybór. Taka broda wymaga bardzo skrupulatnej stylizacji. Trzeba sięgnąć po prostownicę do brody. Dzięki niej można wyprostować brodę i sprawić, że będzie prezentować się świetnie. Włoski nie będą wyglądać na połamane czy sianowate. Warunkiem, by to się udało jest użycie specjalnego kremy chroniącego przed gorącą temperaturą prostownicy. Dzięki jego zastosowaniu można bez przeszkód, często prostować brodę i cieszyć się jej nienagannym wyglądem w każdej sytuacji.

Jakie kosmetyki do brody powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce

W Twojej męskiej kosmetyczce muszą znaleźć się produkty do golenia męskiego zarostu. Jeśli nie jesteś za pan brat z maszynkami, to wybierz maszynkę motylkową albo z zamkniętym grzebieniem. Gdy masz sporo wprawy produkt z otwartym ostrzem może się sprawdzić, o ile nie masz bardzo delikatnej, wrażliwej skóry. Wtedy postaw na jedną z wyżej wymienionych opcji. To przykłady maszynek na żyletki, a wśród akcesoriów do golenia możesz wybrać także maszynki na wkłady, a nawet brzytwy – tradycyjne i na żyletki. W przypadku tych ostatnich musisz opanować odpowiedni chwyt maszynki. Aby Twój zarost w stylu lat 80-tych świetnie się prezentował wybierz olejek i balsam do brody i wąsów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *