Ombre czy sombre – co będzie lepsze właśnie dla Ciebie?


Odpowiednio dobrana fryzura dodaje pewności siebie i sprawia, iż możemy poczuć się jeszcze bardziej atrakcyjne. Jednocześnie jest dobrym sposobem, by ukryć mankamenty urody. Jak wiadomo trendy we fryzjerstwie szybko się zmieniają i to, co było modne wczoraj dziś już nie do końca takie jest. Ale są takie trendy, które co ciekawe utrzymują się już od kilku lat. I tutaj mamy na myśli sombre oraz ombre. Jaka koloryzacje będzie idealna właśnie dla Ciebie?

Ombre, czyli włosy z „odrostem”

Gdy nastała moda na ombre, wiele osób nazywało tę koloryzację mianem włosów z odrostem. Trzeba przyznać, że tak mogła się kojarzyć, gdy była źle wykonana. Otóż dobrze wykonane ombre jest świetną koloryzacją, które łagodzi rysy, ale sprawia, iż wygląda się młodziej. Rzecz jasna ważne są szczegóły. A mianowicie nasada włosów powinna być zafarbowana na kolory ciemny, następnie pasemka powinny przechodzić w kolory jaśniejsze. Nie należy tutaj tworzyć kontrastów tak, aby nie wyglądać jak zebra. Jednocześnie taka fryzura najlepiej prezentuje się, gdy macie długie włosy. Na krótkich cóż, wygląda tak sobie. Przeważnie przypomina wtedy pasemka z odrostem. Ale w sumie nawet mając krótkie włosy nie musicie się ograniczać. W końcu możecie zdecydować się na włosy doczepiane. Nie tylko przedłużanie, ale i zagęszczenie jest świetnym pomysłem. Tutaj pamiętajcie, aby wybierać najwyższej jakości włosy europejskie. Jeszcze do niedawna poleciłybyśmy Wam włosy rosyjskie, ale obecnie wiadomo, że nie należy ich kupować. Zdecydowanie lepiej postawić na włosy słowiańskie.

Ombre w innym wydaniu

Trendy we fryzjerstwie mogą zaskakiwać i to na plus. Na pewno w tym przypadku tak jest. Otóż bardzo modne stało się ombre, ale w innym wydaniu. Możecie postawić na klasykę i wybrać połączenie ciemnych włosów z jaśniejszymi. Ale możecie również nieco zaszaleć i postawić na połączenie rudego odcienia włosów z miodowym. Takie połączenie naprawdę świetnie się prezentuje. U nasady włosy powinny być zafarbowane na odcień ciepłego miodu, za to około 4 cm poniżej nasady powinny zaczynać się pasemka w kolorze rudym i to w różnych odcieniach począwszy od marchewkowego przez średni ciepły pomarańcz, aż po ciemny odcień koloru rudego w ciepłym tonie. Farbowanie na ten kolor ma jedną wadę. Niestety trzeba powtarzać je często, bo rudy kolor ma tendencję do wypłukiwania się i znowu najlepiej prezentuje się, gdy Wasze włosy są długie. Dlatego już teraz możemy Wam polecić włosy doczepiane od Remy Hair , zachwycają one w każdym centymetrze. Dodatkowo w połączeniu z Waszymi włosami możecie stworzyć naprawdę naturalny efekt.

A może sombre?

Sombre uznaje się za delikatną wersję ombre. W tym przypadku nie tworzy się dużych kontrastów. Włosy powinny prezentować się niczym muśnięte słońcem. Efekt, który można uzyskać jest naprawdę naturalny. Taka koloryzacja rzeczywiście odmładza i sprawia, że same jesteście zachwycone tym, jak się prezentujecie. Na czym polega? Zasadniczo ta koloryzacja zakłada pozostawienie włosów u nasady w naturalnym kolorze, a następnie rozjaśnienie końców o dwa tony. Kontrast jaki się uzyskuje jest bardzo delikatny. Jednocześnie musicie wiedzieć, że sombre świetnie się prezentuje nie tylko na długich włosach, ale też krótkich. Zatem niezależnie od fryzury będzie dobrze się czuć w takiej koloryzacji.

Sombre w innym wydaniu

Oczywiście to nie wszystkie możliwości, bo obecnie modna stała się nieco inna odmiana sombre, czyli połączenie kilku kolorów blondów począwszy od tych ciepłych przez chłodne, aż na zimnych kończąc. Mając naturalnie ciemne włosy koniecznie jest ich rozjaśnienie, a potem zafarbowania na różne odcienie. Wiecie co jest najlepsze w tej koloryzacja? To, że nawet, gdy zacznie być widoczny ciemny odrost Wasza fryzura nadal pozostanie modna, bo także połączenie ciemnej nasady z jasnymi odcieniami jest na czasie.

Zatem jak widzicie zarówno sombre, jak i ombre niejedno ma imię. A jeżeli lubicie się wyróżniać i nie poddajecie się konwenansom, to mamy dla Was jeszcze jedną propozycję, czyli sombre bądź ombre w odcieniach różu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *