Top 3 pomysły na modne udekorowanie okien


W pięknej i stylowej aranżacji domu zdecydowanie lepiej spędza się czas i można przy tym wypocząć. A jeżeli jesteście zwolennikami duńskiej filozofii szczęścia Hygge, to tym bardziej będziecie czerpać radość przebywając w pięknie urządzonym domu czy mieszkaniu. Niewątpliwie poza meblami czy też dekoracjami na odbiór wizualny całej aranżacji mają wpływ także okna, a raczej ich udekorowanie. Dziś przedstawimy Wam top 3 pomysły, które spodobają się nawet osobom o bardzo wyrafinowanym guście. My jesteśmy na „tak”. Ale nim do tego przejdziemy, czas wspomnieć o tym, że…

Jakość przez wielkie „J”

Dekorując okna trzeba pamiętać, że nie można naruszyć ich szczelności. Zatem wszelkie wiercenie w ramach okiennych nie jest zalecane. I jeżeli Wasze okna są na gwarancji, to zwyczajnie przez takie działanie ową gwarancję stracicie. Ale to nadal nie wszystko. Musicie bowiem pamiętać, że dobra szczelność okien ma wpływ na rachunki, a raczej ich obniżenie. Można przy tym uszczelnić nieco okna, stosując uszczelki, albo też spray na bazie gumy. Dodatkowo pomyślcie nad grubymi zasłonami, bo one także mają duże znaczenie i rzeczywiście możecie mniej odczuwać chłód wiatru, który wpada do pomieszczeń przy licznych nieszczelnościach. Ale nawet jeżeli postawicie na grube zasłony, to wcale nie oznacza, że aranżacja okien musi być nudna czy będzie nudna, bo od czego są tkaniny dekoracyjne dzięki, którym można uzyskać przysłowiowy efekt „wow”. Skoro to już jest jasne, to można przejść do naszych top 3 pomysłów.

Top 1: makarony i tkaniny dekoracyjne i świetny efekt gwarantowany

Cóż, wiecie już jak ważna jest szczelność. Zatem można przejść do tego, jak wykonać samą dekorację okna. Wiadomo, że można po prostu zakupić firanki i gotowe. Ale można też wykazać się zdecydowanie większą kreatywnością i zyskać naprawdę ciekawy efekt, który nie będzie ani nudny, ani też pospolity. Jak to zrobić? Nic trudnego – przydadzą się makarony w kolorze srebrnym, które ciasno zawieszacie na karniszu. Gdy też etap jest za Wami, wykorzystujecie tkaniny dekoracyjne w różnych odcieniach. My postawimy na biel, zieleń oraz brąz. W ten sposób uzyskamy minimalizm i kontrast zarazem. 4 metry tkanin dekoracyjnych zszywamy ze sobą na zakładkę i już wtedy możemy przejść do kolejnego etapu. A będzie nim zawieszenie tkanin na karniszu, a raczej dokładne jego oplątanie. W ten prosty sposób zyskacie efekt, który przerośnie Wasze oczekiwania i sprawi, że taka dekoracja okna doda wnętrzu jeszcze więcej stylu, a przy tym będzie stała w opozycja do słowa „nuda”, które czas wyrzucić ze swojego słownika.

Top 2: tkanina dekoracyjna i girlandy świetlne

Kreatywność jest dobrą cechą. Warto więc być pomysłowym, a nie myśleć o tym, co powiedzą inni, lecz skupić się na tym, na czym mamy ochotę. Ale z drugiej strony kreatywność można też wykorzystać przy dekoracji domu i oczywiście okien. I tutaj znowu przydadzą się tkaniny dekoracyjne, przy czym pamiętajcie, aby znaleźć dobrego producenta tkanin dekoracyjnych, bo wtedy efekt wizualny będzie naprawdę dobry, a przy tym takie materiały nie będą się szybko pruć czy ulegać uszkodzeniom podczas prania. I również do naszej drugiej dekoracji okna wykorzystamy tkaninę, tyle, że w kolorze srebrnym. Oplatamy nią karnisz. Im luźniej, tym stworzycie inny i ciekawszy efekt. Gdy ten etap macie za sobą, to czas przygotować srebrne kule, czyli girlandy świetlne, które sprawią, iż zyskacie nietuzinkowy efekt. W zależności do ilości girland jakie posiadacie, musicie zawiesić je w podobnej odległości i gotowe. A gdy wieczorem je włączycie to efekt wizualny będzie jeszcze lepszy. Jeżeli jednak lubicie bawić się kolorami, to także bardzo dobrze, wszak zamiłowanie do kolorów możecie wykorzystać. Wystarczy tylko wybrać kolorową tkaninę oraz różne kolory girland świetlnych.

Top 3: witraże w oknach

Jeżeli chcecie, aby dekoracja Waszych okien była inna niż wszystkie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by tak zrobić i naprawdę dobrze się przy tym bawić. Wszak wystarczy tylko, że przygotujecie dekoracje witrażowe. Możecie iść na łatwiznę i kupić naklejki. Ale możecie też pójść o krok dalej i samodzielnie wykonać rysunki na szkle. Cóż, dobra zabawa i wyjątkowy efekt gwarantowany – ale pod warunkiem, że umiecie malować.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *